www.sumaster.com.ua

Страничка пчеловода Хижи Василия Дмитриевича
Назад Публикации Фотоальбом

 

16) Воскова міль при лікуванні туберкульозу

Хоч наші повідомлення про медоносних бджіл можливо й часто з'являються на шпальтах друкованих видань, та що вдієш, в кого що болить — про те й пише. А в нас душа болить, перш за все, про стан бджільництва, його перспективу, яка цього року малооптимістична, і про засуху, що значно зменшить окраєць хліба насущного. Та найбільше болить душа про здоров'я дорослих людей та дітей наших.

Як повідомляв на одному з засідань Верховної Ради міністр охорони здоров'я України, «...проблема туберкульозу в Україні на сьогодні досить актуальна, адже тільки на обліку перебуває понад 700 тисяч хворих, із них — 130 тисяч активною формою. При цьому реальна кількість хворих у 2-3 рази більша, тому що масові медичні огляди не проводяться вже багато років через матеріальну скруту».

Тож, на наш погляд, для читачів газети та й для медиків будуть корисними повідомлення про лікувальні властивості від цього недугу великої воскової молі або, як у народі називають, огнівки. Про це часто нагадує в останні роки журнал «Пчеловодство».

Велика воскова міль — це паразит, який протягом активного сезону по всіх пасіках України знищує близько 100-200 тонн воскової сировини (а ця кількість становить 10 процентів усієї кількості воскосировини, що виробляється галуззю протягом року). І не дивно, бо тільки одне потомство від метелика великої воскової молі здатне з'їсти до 4 кілограмів чистого воску, якщо залишити стільники, витопки та пасічну мерву без належного догляду.

Знищуючи запаси воскосировини, личинка цієї комахи здатна перетравлювати досить стійкий органічний продукт — бджолиний віск, який за своїм складом нагадує будову капсули, якою покрита паличка Коха, — збудник туберкульозу легенів. І на це звернув увагу наприкінці XIX століття професор І.І.Мечніков, який разом із своїми учнями отримав результат: «...молоді личинки воскової молі в період повного свого розвитку аж до окуклювання відмінно перетравлюють туберкульозні бактерії». А один з його послідовників С.А.Мухін, який протягом тридцяти років досліджував воскову міль, сам вилікувався від туберкульозу.

Рязанські фармакологи встановили, що до складу екстракту воскової молі входить значна частина вільних амінокислот, нуклеїни та їх похідні, жирні кислоти, біоло­гічно активні макро- і мікро-елементи — особливо цинк і магній, а також біологічно активні компоненти, які стимулюють розвиток і ріст м'язових клітин.

Ця ж група вчених на чолі з М.А.Спірідовим з 1984 по 1999 р. на кафедрі фармако­логії Рязанського медінституту експериментально підтвердили про надзвичайну активність та малотоксичність екстракту воскової молі і він був включений до складу нових лікарських засобів, які впливають на імунітет. У педіатрії його успішно використовують для лікування запущених бронхолегеневих захворювань. І в діток уже через декілька днів зникають кашель і температура, зростає вміст гемоглобіну, відновлюється імунітет.

Спиртовий екстракт личинок огнівки широко використовується в акушерстві та гінекології при лікуванні клімактеричних розладів, невиношуваності. Він ідеально ліквідовує анемію вагітних.

Московські спортивні лікарі експериментально підтверди­ли, що від вживання препара­ту зростає сила, маса м'язів та підвищується витривалість спортсменів. Сьогодні вже добре відомо, що екстракт воскової молі здатний заліковувати каверни в легенях, свіжі рубці міокарду після інфаркту та викликає розсмоктування їх.

Пасічник з Краснодарсько­го краю А.А.Нечаєв повідомляє: «Екстракт личинок воскової молі мені дуже допоміг у виліковуванні тромбофлебіту і закупорки вен, зменшилась їх випуклість та щезла синява. Перестало боліти серце. Покращився загальний стан. Я помолодів років на п'ять».

Наприкінці 2002 р. з'явило­ся повідомлення від нашого українського апітерапевта О.І.Тихонова, що на кафедрі аптечної технологи ліків Національного фармацевтичного університету вже проводять­ся дослідження нового протитуберкульозного препарату на основі огнівки. І, як стверджують учасники ярмарку-виставки «Експо-2003», який пройшов у  2003 р. в селищі Чубинському під Києвом, порошок із висушених під вакуумом личинок молі від вітчизняного виробника з'явився в продажу.

Ми не знаємо технології виготовлення такого порошку, та вона потребує мабуть і спеціального обладнання. Тому скористаємося способом приготування екстракту великої воскової молі (підкреслюємо — великої, бо є і мала воскова міль) в домашніх умовах та встановлення лікувальних доз для дорос­лих і дітей, які пропонує Ф.Д.Карнєєв у російському журналі «Пчеловодство» (№ 4 за 1999 р.).

Слід набрати 5 грамів личинок воскової молі, добре розвинутих та без ознак окуклювання. Залити 50 грамів спирту і настоювати 5-8 днів. Одержаний екстракт вживати по 15-20 крапель на воді 2 рази в день. Дітям необхідно капати стільки крапель у воду, скільки років дитині. Таким способом лікував хворих у стаціонарі Вологодської обласної лікарні апітерапевт Е.А.Лудянський.

Автори цих нотатків не мають на увазі здивувати читачів ще одним дивом, одержаним із бджолиного гнізда. Але хочемо і щиро бажаємо здоров'я своїм землякам, які будуть раді, якщо вищеописані поради та рецепти хоч одному комусь із них допоможуть.

 

Написать письмо

Назад

Адрес:           37300    Украина,    Полтавская обл,   

_                                   г. Гадяч,  _ ул.Тельмана, 27, кв.17

Телефоны: ___дом.__ 8 -05354 - 2 - 04 - 68,__

_____________ моб.__8 - 099 - 276 - 43 - 78

www.sumaster.com.ua

<< В пчеловодство >>