www.sumaster.com.ua

Страничка пчеловода Хижи Василия Дмитриевича
Назад Публикации Фотоальбом

 

14) Про молочко ++

Із скупих, не дуже рекламованих і, в основному, закордонних наукових повідомлень відомо, що клітини людського ембріону - зародка мають величезний омолоджуючий ефект і зовсім невикористаний життєвий потенціал. Так, декількома ін'єкціями препарату із зародкових або фетальних клітин можна омолодити організм, наростити нову шкіру, оновити пошкоджені ділянки мозку при хворобі Паркінсона, лікувати імпотенцію та багато інш.

Уявляєш, читачу, наскільки це аморально та гріховно іти на те, щоб знищити зачате людське життя, аби продовжити його якомусь багатому нелюду. Дійсно, ми забуваємо про Бога, і гріховність наша бере гору над людяністю.

На початку 2006 року професор В.В.Зюганов, фахівець з біорганічної хімії, розповідаючи про явище апонтозу, тобто самознищення хворих клітин в організмі, повідомив, що в людини наказ таким клітинам про самовбивство надсилається гіпоталамусом — ділянкою мозку, відповідаючою за постійність внутрішнього середовища організму. А далі вчений додав, що мукус молюска північної перлини є своєрідним підсилювачем сигналів мозку на самознищення будь-яких «неправильних» клітин, володіє досконалими здібностями щодо регенерації живих тканин та потужною протизапальною системою. Крім того, як виявилося, у перлини відсутня програма старіння, вона живе 200 і більше років. І коли в зябрах риби-сьомги чи інших лососевих поселяється личинка північної перлини, то вона не дає рибі загинути, як звичайно буває після нересту, забезпечуючи через кров нервові клітини таких рибин особливими речовинами.

Тестування мукусу в Науково-дослідному інституті онкології в С.-Петербурзі підтвердили важливість його не тільки для лікування тяжких онкологічних хвороб, а й як ефективного охолоджуючого засобу. Отже, якщо такий еліксир здатний відключити програму старіння рибі, то чому б йому не допомогти людині, яка має в своїх генах програму старіння. Адже своїми дослідженнями проф. В.В.Зюганов довів, що одна жива істота може відмінити цю програму в іншої.

Жива природа дуже гнучка та гармонійна і багато що в ній взаємозалежне і взаємозамінне. Бо все живе на землі нагадує якусь загальну біоконструкцію, де деталі на клітинному рівні, не говорячи вже про молекулярний, з одного організму підходять іншому і тваринний світ в значній мірі здатний допомогти людині як донор.

Сучасна наука, рухаючись уперед приголомшуючими темпами, стоїть на порозі відкриття секрету «живих білків», що дозволить знайти рецепти еліксиру безсмер­тя. І недаремно американські  геронтологи в минулому році на своєму з'їзді заявили, що діти, народжені в останній час, зможуть жити по 300-400 років. Тож у те, що сучасна людина зможе продовжити своє життя в декілька разів, можна сміливо вірити Медоносні бджоли знайшли в процесі еволюції своєрідний біохімічно-енергетичний корм, з допомогою якого в декілька десятків разів продовжують життя своїй матці-родоначальниці То чому ж людство не змо­же знайти еліксиру, який значно продовжить життя нашим дітям? І автори твердо переконані, що одним із компонентів такого еліксиру буде маточне молочко.

Останні хімічні дослідження складу трутневого гомогенату, одержаного з трутневих личинок, показують деяку біохімічну подібність з маточним молочком Але що тоді можна сказати про хімічний склад тіла маточних личинок, які під час свого вирощування відгодовуються тільки маточним молочком, дуже біологічно активним секретом бджолиних залоз, та одержують разом з ним генетичні вказівки на здатність майбутнього організму на дуже інтенсивний обмін речовин і, головне, на феноменальну протяжність його життя. Завдяки наявності в маточному молочкові нуклеопептидів, така інформаційна програма передається безпосередньо в генетичний апарат майбутньої матки. В той час, як гаплоїдні личинки майбутніх трутнів відгодовуються грубими кормами — сумішшю меду та перги.

Сучасна технологія заготівлі та зберігання маточного молочка занадто громіздка і має багато недоліків. А для збереження його біологічної активності необхідно дотримуватися суворих санітарно-гігієнічних вимог як до виробництва лікувальних препаратів і продуктів харчування. Але, незважаючи на значні витрати робочого часу й праці при відбиранні, зберіганні, консервуванні й транспортуванні свіжо добутого або нативного маточного молочка, попит на нього апітерапевтів та хворих людей з кожним роком продовжує значно збільшуватись.

Тож автори в своїх порівняльних дослідженнях звернулися до популярного в Прибалтиці способу виробництва та реалізації молочка разом з маточною личинкою в його природній упаковці, тобто, безпосеред­ньо у воскових маточниках. І це, на нашу думку, значно підвищує товарний попит на цей продукт, дещо знижує можливість його фальсифі­кації та його собівартість, спрощує процес відбору молочка і, найголовніше, дає тверду надію на покращення якості та термінів його зберігання.

Необхідно пам'ятати, що на відкритому повітрі під дією світла, температури та кисню в маточному молочці відбуваються негативні зміни, які поступово призводять до втрати його властивості Так, його біологічна активність уже через дві години після виділення залозами робочих бджіл починає знижуватись. Тож більш досконала технологія заготівлі його в натуральній восковій тарі та зберігання разом з личинкою має велике практичне значення.

Після більш як десятилітніх візуальних та органоліптичних спостережень ми дійшли висновку, що наявність уже неживої маточної личинки в маточнику з молочком навіть після декількох розморожень допомагає зберігати молочко без окислення. І це, на наш погляд, відбувається тому, що маточне молочко має кислу реакцію, а тіло личинки — лужну. А як дуже слушно зауважив один із учасників наших споглядань, «наявність личинки в маточникові для зберігання якості молочка така ж необхідна, як і присутність жаби в глечику з коров'ячим молоком для зберігання його прохолодності та захисту від прокисання в спекотні дні».

Протягом останніх трьох років ми перейшли до значно точніших порівняльних досліджень із залученням науковців С. - Петербурзької військово-медичної академії, які дають можливість одержувати достовірну інформацію про зміну якості і хімічного складу маточного молочка протягом різних строків його зберігання.

Як повідомляє ряд кращих терапевтів, характер дії молочка на людину перш за все залежить від дозування, тобто, малі дози є стимуляторами, а великі — гальмують і навіть пригнічують обмінні процеси.

В попередній нашій статті було вже сказано про застосування маточного молочка в якості ліків від багатьох недуг, а декілька днів тому нам потрапила інформація про значну ефективність використання маточного молочка разом з личинкою під час реабілітації людей після інсультів та інфарктів. (Іще раз наголошуємо, що призначення та застосування цього препарату повинно бути тільки під контролем лікаря).

З 70-х і до початку 90-х років минулого століття наше місто Гадяч заслужено вважалося бджолярською столицею України. В ньому успішно функціонували найпотужніший у Європі воско - вощинний завод, одна з найстарших шкіл по підготовці техніків-бджолярів та матководів, Українська дослідна станція бджільництва та найбільше в країні бджоло об’єднання, в якому нараховувалось 4,2 тис. бджолосімей. Зараз же ця слава поступово втрачається, так як суб'єктивно померкла й історична слава нашого міста як гетьманської столиці, про яку доречно згадав голова облдержадміністрації під час останнього візиту до Гадяччини. Тож чи не пора нам, пасічникам, разом з керівництвом району активніше взятися за відновлення статусу нашого міста як столиці бджолярства і стати прикладом для пасічників та апітерапевтів усієї України, організувавши в Гадячі Центр оздоровлення дітей та реабілітації хронічно хворих людей з допомогою цілющих властивостей бджоло продуктів, справжню силу яких медицина до кінця іще точно не знає.

Написать письмо

Назад

Адрес:           37300    Украина,    Полтавская обл,   

_                                   г. Гадяч,  _ ул.Тельмана, 27, кв.17

Телефоны: ___дом.__ 8 -05354 - 2 - 04 - 68,__

_____________ моб.__8 - 099 - 276 - 43 - 78

www.sumaster.com.ua

<< В пчеловодство >>