www.sumaster.com.ua

Страничка пчеловода Хижи Василия Дмитриевича
Назад Публикации Фотоальбом

 

13) Про молочко +

Перше повідомлення про бджолине маточне молочко з'явилося наприкінці XVII століття від пасічника-природознавця Сваммердана. Він звернув увагу на те, що бджолина личинка, одержуючи маточне молочко, протягом личинкового періоду, стає повноцінною самкою, тобто бджолиною маткою. А поглиблене вивчення біології та фізіології медоносних бджіл у середині XX століття ще більше здивувало науковців. Виявилося, що, споживаючи маточне молочко, диплоїдна личинка майбутньої бджолиної матки неприродно швидко зростає і вага її протягом перших п'яти днів збільшується майже в дві тисячі разів.

До того ж, статевозріла плідна бджолина матка, споживаючи маточне молочко, протягом активного сезону відкладає щодоби близько 2,5 тисячі яєчок, сумарна маса яких значно більша ваги самої матки. Важко повірити в наявність у природі такого інтенсивного обміну речовин та здатність на таке живого організму. Але цей феномен достеменно вивчений, доведений та підтверджений як матеріалістичною, так й ідеалістичною науками.

Крім того, третій — основний фактор, до якого будемо звертатися в подальшому своєму викладі, є протяжність продуктивного життя бджолиної матки, яка становить 4-5 років, що в 50-60 разів більше, ніж робочих бджіл. До речі, останні також вирощуються з генетично-ідентичних диплоїдних личинок, але в личинковій стадії розвитку не одержують маточного молочка. Подібного цим трьом явищам, описаним вище, в живій природі немає.

Хімічний склад маточного молочка дуже різноманітний. На період 1985 року С.Шпендерєв виявив у ньому понад 110 різних речовин та елементів. А зовсім недавно в ньому знайдено чоловічі та жіночі гормони, інсуліноподібні пептиди та цинк-білок з гормональними властивостями. Крім нуклеїнових кислот, у цьому супер - продуктові виявлені також нуклеопептиди, що відносяться до найбільш активних та важливих біохімічних речовин, які сприяють процесу ділення живих клітин та збереженню і передачі спадкових ознак. І, головне, — відіграють величезну роль у синтезі білків у організмі. Важко уявити собі, наскільки безцінний лікувальний шедевр виробляють для людини бджоли. Адже це живий білок з інформаційно - програмними властивостями, здатний на генетичному рівні давати вказівки безпосередньо в живий організм. В останні декілька років світова медична наука надзвичайно занепокоєна так званою кризою сперматозоїдів. За інформацією науковців ряду високорозвинених країн відбувається поступове зниження на 1,5 - 3,0 процента за рік кількості сперміїв та їх рухомості, а це, за їхніми ж прогнозами, призведе через декілька десятків років до неможливості запліднення жіночих яйцеклітин. Але, як показують дослідження С.- Петербурзьких учених-медиків, у чоловіків, які споживають маточне молочко разом з личинкою, різко підвищується живучість сперміїв та здатність до запліднення, а в жінок поліпшуються репродуктивні функції.

За повідомленнями вітчизняних та закордонних апітерапевтів, маточне молочко сприятливо впливає на обмін речовин в організмі, стимулює нервову систему, підвищує працездатність та зменшує втомлюваність, прискорює ріст та збільшує масу тіла, підвищує в крові кількість еритроцитів, гемоглобіну та заліза, нормалізує артеріальний тиск, стимулює і лікує імпотенцію та безпліддя, знижує рівень холестерину в крові.

А зараз поговоримо про його використання для значного поліпшення фізичного здоров'я та розвитку дітей і підлітків — нашого майбутнього. Адже найгострішою сучасною соціальною проблемою нашої країни є значне погіршення здоров'я та різке зниження протяжності життя населення. Стояти осторонь таких негараздів справжні пасічники та апітерапевти не мають права.

Відомо, що японці, одні з найбільших довгожителів на Землі, вживають щорічно понад 800 тонн маточного молочка і ввели його в обов'язкове дошкільне та шкільне харчування. То чому ж нам, пасічникам, не зайнятися виробництвом та забезпеченням дітей у дитячих садках та школах цим цінним продуктом, адже потенційні можливості наших пасік величезні. Ця справа чекає своїх ентузіастів, як лікарів, так і всіх тих, кому не байдуже наше майбутнє. І, звичайно, підтримки як усіх нас, так і влади. А за пасічниками діло не стане.

Тож, дорогі пасічники, з  новими здобутками в майбутньому сезоні, які суттєво допоможуть оздоровити наших дітей та значно підвищити прибутковість пасік.

Написать письмо

Назад

Адрес:           37300    Украина,    Полтавская обл,   

_                                   г. Гадяч,  _ ул.Тельмана, 27, кв.17

Телефоны: ___дом.__ 8 -05354 - 2 - 04 - 68,__

_____________ моб.__8 - 099 - 276 - 43 - 78

www.sumaster.com.ua

<< В пчеловодство >>