www.sumaster.com.ua

Страничка пчеловода Хижи Василия Дмитриевича
Назад Публикации Фотоальбом

 

1) Божа комаха 

« Одній бджолі Бог від роду науку відкрив ».

В.І.Даль.

Медоносні бджоли згідно з характеристикою відомого  еколога С.Шварца. відносяться до домінантних видів біоценозу, тобто еволюційно складеної сукупності тварин і рослин. Продукти бджільництва також формуються на рослинах, що, в свою чергу, відносяться до групи домінантних видів флори — складноцвіті, плодовоягідні, багато численні бобові та інші. Тож натуральний мед, перга і прополіс формують таку специфічну та цілющу базу природи, аналогів якої немає в біосфері. Завдяки своєму дивовижному оздоровчому ефекту продукти бджільництва дають таку потужну біоенергетику людині, яка не тільки лікує та підтримує організм у здоровому стані, але й прививає людині потребу бути здоровою. І це відбувається тому, що Людина і Бджола — дві вершини живої природи, надзвичайно близькі одне одному. Тож, продукти бджільництва — це не тільки комплекси природно збалансованих щонайцінніших компонентів, а  й  унікальні біологічно живі системи, гармонійні природі людини, які необхідні для здорового зародження, росту та розвитку людського організму і м'яко та природно змінюють її ставлення до себе та навколишнього світу в кращий бік.

На наш погляд, більш широкого пізнання вимагають не тільки біологічні та фармакотерапевтичні властивості продуктів бджільництва, а й поглиблене філософське осмислення життя медоносних бджіл. Адже кожна форма життя на землі — це маленька цивілізація зі своєю системою цінностей, секретами розвитку та виживання. Так і життя бджолосім'ї з її енергетично впливовим потенціалом, успішно пройденим еволюційним шляхом (протягом майже 100 млн. років) через величезну кількість земних та космічних катаклізмів, завжди направлене на позитивне творення в природі. Це чудовий приклад гармонійного співіснування, раціонального співробітництва, безкорисливої взаємодопомоги, виключної життєвої стійкості та працездатності, дійсно великих цілителів душі, розуму і тіла людини.

Останні наукові дослідження показують, що поодинока робоча бджола, яка вилітає з вулика, несе на собі слабкий негативний заряд. Коли вона повертається до гнізда, її енергетичний заряд змінюється на позитивний і значно збільшується, особливо в сонячну та ясну погоду. Це, на нашу думку, підтверджує гіпотезу, що медоносні бджоли з зони їх льоту стяжають для свого гнізда позитивну космічну енергетику та енергію земних надр, яка потім розповсюджується на пасіці та навколо неї, позитивно впливає на людський характер. Таким чином, медоносні бджолосім'ї в своїх гніздах, стільниках та бджоло продуктах акумулюють, фільтрують і генерують потоки всесвітньої енергії, яка позитивно і природно діє на людину. Цьому є величезна кількість практичних підтверджень, одержаних у результаті порівняльних спостережень як самих пасічників і апітерапевтів, так і науковців. Вони показують, що спілкування з медоносними бджолами несе в собі заряд життєдайної енергії, яка покращує функціональний стан центральної нервової системи, позитивно діє на психіку та емоційний фон, знімає депресію, астенію, зайву агресивність. «Психіка людини стає люб'язнішою» (А.Каяс), тобто, досягається необхідна гармонія у фізичному,  психологічному,  духовному і соціальному стані.

Робота на пасіці дійсно загострює почуття та враження, бентежить душу та спонукає до глибоких роздумів. І з часом починаєш розуміти, що медоносні бджоли — цей символ жертовної праці — по справжньому зацікавлені в удосконаленні духовних та інтелектуальних цінностей свого господаря. Недаремно знаменитий французький учений - біолог Ремі Шовен, усе життя вивчаючи поведінку медоносних бджіл, незадовго до смерті сказав : „Здається, я завжди працював з людьми!»

Тож пам'ятай, шановний читачу, якщо ти не пов'язаний з бджільництвом, а тебе випадково ужалить медоносна робоча бджола не лай її і не гнівайся на неї.  Адже це заблудилося маленьке чудо природи, крихітна частинка небесного Божества потрапила в біду та вимушена була захищатися. Нехай покине вона свій квітучий світ з миром у душі, адже душа її безсмертна, бо, навіть помираючи, разом з цяточкою бджолиної отрути передає вона людині цілющий енергетичний заряд.

Завершити свої роздуми хочеться привітання м  пасічників  з початком нового сезону. Бажаємо їм міцного здоров'я, успіхів та добрих медозборів. А, беручи приклад із життя своїх підопічних бджіл, — нехай пильно слідкують, щоб і в їхньому житті та навколо було якомога більше прикладів добра та справедливості й якомога менше заздрощів, лицемірства, підлості та іншого Духовно­го сміття.

Написать письмо

Назад

Адрес:           37300    Украина,    Полтавская обл,   

_                                   г. Гадяч,  _ ул.Тельмана, 27, кв.17

Телефоны: ___дом.__ 8 -05354 - 2 - 04 - 68,__

       _________ моб.__8 - 099 - 276 - 43 - 78

www.sumaster.com.ua

<< В пчеловодство >>